Medezeggenschapsraad (MR) en Oudercommissie (OC)

Wist je dat de Joppeschool een Medezeggenschapsraad (MR) én een Oudercommissie (OC) heeft?

Regelmatig krijgen we vragen van ouders: Wat doen de MR en OC precies, en wat is eigenlijk het verschil? Hieronder leggen we het graag uit!

Wat doet de Medezeggenschapsraad (MR)?

De MR is een verplicht orgaan op basis van de Wet Medezeggenschap Scholen (WMS). De MR bestaat uit ouders én personeelsleden. De MR heeft inspraak in beleidszaken van de school en geeft instemming of advies over onderwerpen zoals: financiën, schoolbeleid (bijvoorbeeld studiedagen en schooltijden) en fusies of reorganisaties. De directie van de school moet de MR betrekken bij beslissingen en bepaalde plannen aan de MR voorleggen. De MR heeft wettelijke rechten zoals instemmingsrecht en adviesrecht. Dit betekent dat sommige beslissingen alleen genomen mogen worden met instemming van de MR. De MR kan daarvoor haar achterban raadplegen, zoals we vorig jaar hebben gedaan door een stemming te organiseren onder ouders over schooltijden.

Op de Joppeschool bestaat de MR uit juf Sigrid en juf Jacqueline en Willemien (moeder van Jolijn uit groep 7 en Abel uit groep 3) en Lieke (moeder van Bosse uit groep 6 en Lisa uit groep 2). Benieuwd naar wat er speelt in de MR? Je vindt de vergaderdata in de jaarkalender op Klasbord en updates in de nieuwsbrieven van school. De MR-vergaderingen zijn openbaar, maar alleen als toehoorder bij te wonen. Opgeven graag voorafgaand aan de vergadering via ons mailadres. Heb je nog vragen of punten die je wilt inbrengen op de agenda? Spreek ons gerust aan op schoolplein of mail naar joppeschool_MR@varietas.nl.

En de Oudercommissie (OC), wat doen die?

De OC is geen verplicht orgaan, maar wel een wenselijk orgaan op een school. Dit orgaan bestaat uit enthousiaste ouders die helpen met allerlei activiteiten om de betrokkenheid van ouders en kinderen te vergroten. Denk aan het organiseren van de lampionnenoptocht, het eindfeest of zelfs de karrenrace! Daarnaast ondersteunt de OC bij verschillende projecten zoals de moestuin, de bibliotheek, en de luizencontroles, voornamelijk qua begroting. Binnen de OC vallen allemaal verschillende commissies zoals de lampionnen-commissie, de vierdaagse-commissie en de Karrenrace-commissie.

De OC-leden zijn allemaal ouders die zich vrijwillig inzetten. De ouders op de Joppeschool zijn: Tom (vader Lasse, Jurre & Kete) Janne (moeder Vesper, Bette, Pelle en Rixt) Daan (vader Olle & Emma), Chanti (moeder Milan en 3 middelbare schoolgangers), vanuit het schoolteam is juf Eline er regelmatig bij (groep 1/2).

Om al deze leuke, nuttige en verbindende activiteiten mogelijk te maken, vragen we jaarlijks een vrijwillige ouderbijdrage. Wil je ook weten wanneer de OC vergadert? Ook deze data staan in de jaarkalender op Klasbord. Voor vragen of ideeën kun je terecht bij ocjoppe@gmail.com.

Even op een rijtje: wat is het verschil tussen de MR & de OC?

Aspect  MR - Medezeggenschapsraad OC - Oudercommissie
Verplichting Ja, verplicht door de wet Nee, vrijwillig
Taak Advies en instemming bij schoolbeleid Organisatie van activiteiten
Samenstelling  Ouders én personeel Alleen ouders (en soms juf Eline)
Bevoegdheden Advies- en instemmingsrecht Geen formele bevoegdheden

 

Samenwerken voor een fijne schooltijd!

De MR en OC hebben allebei hun eigen taken, maar werken samen aan een goed functionerende school waar iedereen zich thuis voelt. Heb je ideeën, vragen of wil je zelf iets betekenen? Schroom niet om contact op te nemen! We horen graag van jullie.